Dołącz do nas w promocyjnej cenie!

Ogólnopolski Kongres Pedagogów Specjalnych i Terapeutów

Uczenie kluczowych umiejętności wpływających na jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną w kontekście pracy terapeutycznej
03.12.2021 / 10.00–16.00
FORMUŁA ONLINE
+ DOSTĘP DO NAGRANIA 7 DNI!

WYDARZENIE ROZPOCZNIE SIĘ ZA:

 
TYLKO PODCZAS TEGOROCZNEJ EDYCJI!
Redakcja czasopisma Terapia Specjalna zaprasza Państwa na kolejną edycję Ogólnopolskiego Kongresu Pedagogów Specjalnych i Terapeutów. W tym roku stawiamy w centrum uwagi kształtowanie kluczowych umiejętności wpływających na jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nasi znakomici eksperci pokażą, jak właściwie rozpoznać i kształtować kluczowe obszary przyczyniające się do rozwoju samodzielności i zaradności życiowej oraz jak efektywnie dobrać i sprofilować działania terapeutyczne.
Program kongresu.
3.12.2021 r.
godz. 10.00–16.00
WYKŁAD INAUGURACYJNY
Determinanty jakości życia w dorosłości
Dowiesz się, jak właściwie rozpoznać i kształtować obszary przyczyniające się do rozwoju samodzielności i zaradności osobistej osób z NI podczas pracy terapeutycznej
WYKŁAD 1
Wspieranie niezależnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną – praktyczne rozwiązania
Poznasz efektywne techniki rozwijania umiejętności wspierających niezależne funkcjonowanie, możliwości zastosowania wideomodelowania oraz przykłady oddziaływań wspierających naukę umiejętności samoobsługowych.
WYKŁAD 2
Wdrażanie komunikacji wspomagającej i alternatywnej u osób z NI
Dowiesz się, w jaki sposób przeprowadzić skuteczną diagnozę podopiecznego oraz jak efektywnie zaplanować proces wprowadzania AAC wspierający kształtowanie autonomii. Ponadto prelegentki zaprezentują kluczowe elementy, na które należy zwrócić uwagę, dobierając słownictwo do książki do komunikacji.
WYKŁAD 3
Strategie uczenia spokojnego zachowania i samokontroli osób z NI
Prelegentka na konkretnych przykładach zaprezentuje, jak efektywnie uczyć podopiecznych zachowań pożądanych oraz co można zrobić, aby utrzymać osiągnięte efekty na stałym poziomie.
Sesja warsztatowa.
3.12.2021 r.
godz. 16.30–18.30
SPECJALISTYCZNE WARSZTATY POKONGRESOWE
 16.30 – 18.30
Późna interwencja behawioralna – wykorzystanie technik kontroli zachowania oraz strategii uczenia w nauce spokojnego zachowania.
Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z opracowanym przez autorki systemem MEBIK, czyli kompilacją technik uczenia i kontroli zachowania, charakteryzującą się wysoką efektywnością. Praca warsztatowa odbywać się będzie na materiale filmowym ilustrującym wdrożenie poszczególnych oddziaływań i korzyści z tego wynikające.
SPECJALISTYCZNE WARSZTATY POKONGRESOWE
 16.30 – 18.30
Responsywny partner komunikacyjny – jak efektywnie przygotować się do komunikacji z użytkownikami AAC.
AAC jako wsparcie podopiecznych niemówiących lub niefunkcjonalnie posługujących się mową stało się częścią szkolnej rzeczywistości. Jak przygotować się do komunikowania w placówce, gabinecie z podopiecznymi – użytkownikami AAC? Jak prostymi technikami wesprzeć ich w nauce zdobywania nowych umiejętności i byciu częścią społeczności?
Podczas warsztatu przećwiczymy formy niedyrektywnego wsparcia podopiecznych ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi.
Chcesz wiedzieć więcej o warsztatach?
Zobacz nagranie i dołącz do nas!
Prelegenci.

Nasi prowadzący dbają o wysoki poziom merytoryczny wydarzenia.

Dr nauk humanistycznych, pedagog specjalny wieloprofilowego usprawniania osób z uszkodzeniami mózgu, terapeuta i superwizor behawioralny.
ZOBACZ ZAPROSZENIE
Psycholog, oligofrenopedagog, terapeuta i superwizor behawioralny.
ZOBACZ ZAPROSZENIE
Logopeda kliniczny, oligofrenopedagog, pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny.
Psycholog, logopeda, neurologopeda kliniczny.
DO UDZIAŁU W KONGRESIE ZAPRASZAMY:
  pedagogów specjalnych,
  terapeutów,
  terapeutów zajęciowych,
  psychologów,
  specjalistów pracujących z dziećmi i z dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną.
Opinie.
DLACZEGO ORGANIZOWANE PRZEZ NAS WYDARZENIA SĄ NAJLEPSZE?
Niech pozytywne opinie uczestników poprzednich odsłon Kongresu, doskonała atmosfera wydarzenia, obecność wykwalifikowanych i doświadczonych prelegentów oraz wysoka jakość merytoryczna przemówią same za siebie i zachęcą Państwa do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Kongresie Pedagogów Specjalnych i Terapeutów.
ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I WIEDZY!
Nasza działalność przez lata rozwijała się, podążając za trendami rynku oraz potrzebami klientów. Wydawane przez nas tytuły są cenione przez szerokie grono specjalistów.
Wśród naszych czasopism znajdziesz między innymi: Terapia Specjalna, Głos Pedagogiczny, Forum Logopedy, Psychologia w Praktyce, Charaktery
Kontakt.
Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń.
 
BIURO OBSŁUGI KLIENTA 
tel: (61) 66 55 774
 bok@forum-media.pl
 
Marta Łyskawińska
Reklama:
Anna Mikłaszewicz